Connect with us

Dünya

Emel Uslu ATİK’le ZİRVE YOLUNDA

Haber

on

07.03.2021 tarihinde, Beyaz Tv de canlı yayınlanan Zirve Yolunda Programının konuğu; Emel Uslu ATİK oldu.

Gerçek bir Cumhuriyet Kadını olmasının yanı sıra, tarihi zenginliği ile Ülkemizin parlayan yıldızı, Gaziantep de dünyaya gelişin ardından, bir çok (STK) Sivil Toplum kuruluşlarının kurulması aşamasında önderlik yaparak ,Başkanlık ve Yöneticilik görevlerinde de bulunarak, başarılarını sayısız ödüllerle taçlandıran ve aynı zamanda Turizm ve kendi alanı olan Mimarlık alanlarında görevine devam etmektedir.

Canlı yayının ana temasında, Emel Uslu Atik’ in yaşam hikayesinden günümüze kadar olan başarı dolu biyografisinden söz edildi.

Emel Uslu ATİK ;
Gaziantep doğumlu olduğunu ifade ederken , 3 çocuklu ailenin en küçük ferdi olmamın sayısız avantajlarını yaşarken , ilkokul yıllarında, ailemin ve özelikle Babamın desteği ile Tiyatro-Müzik ve Konserlerde yer alan başarılı bir öğrencilik döneminin, Üniversite yıllarına kadar sürdüğünü ifade etti. Üniversite yıllarında, TRT’ nin sınavını kazanarak, Sunuculuk yeteneğini geliştirdi. Yaratıcılık yönünün Babasından geldiğini belirtirken, çocukluk yıllarımda hayalim Mimar olmaktı ve bunu başardığını söylerken, çocukluk hayali olan Mimarlık mesleğini, halen severek yaptığını sözlerine ekledi. Gaziantep ve Diyarbakır da sayısız inşa ettiği eserlere imza attı .Annesi’ ni anlatırken; kendisinin fedakarlık noktasında tam bir Osmanlı Kadını olarak, tüm kardeşlerimle ayrım yapmaksızın yanımızda olmasının kendisi için çok önemli olduğunun altını çizdi. Hedeflerim büyüktü. Çünkü arkamda güçlü bir ailem vardı bu tam anlamı ile Sevginin Gücü diyor.
Üniversite yıllarımda, işimde başarının kifayetsiz tanımlamamda, Babasının emeğinin tarifsiz olduğunu anlatırken ; Babam Bir Bayram Gününde beni Kendi İnşaatlarına götürerek zorlukların tanımlamasında bana ışık oldu diyor.

Eşim ve Ailesi tarafından takdir gören yanım oldu. Diyarbakır da eşimin ailesi ben bütünsellik anlamında el üstünde tutuyorlardı. Bu durum halen değişmedi. Yaptığım her işteki adımlarımda Güç Birliği ile başta eşim olmak üzere, hem çocuklarım hem de eşimin ailesi ile birliktelik yapıyoruz. Çalışmış olduğumuz ortamlarda, yakın çevremde sıkıntı çekmedim. Gaziantep ofisimde birlikte çalıştığımız insanlara her zaman tecrübelerimizi aktararak önder olduk.

Aile yapımızda, eşim ve ben şu kavrama her zaman önem verdik .Çocuk yetiştirirken eşimin yanı Baba olarak çok önemli olduğunu ailemize hissettirdik. Her çocuğun belirli yaş gruplarında üzerine titrediğimizin farkında olmaları gerekiyor. Çünkü o ben birer Partneriz:

Turizm alanında Ankara da Butik Otelimiz var. Eşim le beraber işleri yürütüyoruz. Karar alınacaksa, hep birlikte alıyoruz. Ailemizin tüm bireyleri ile çocuklarımız dahil, fikir birliği ile hareket ediyoruz. İşimizi düzgün yaptığımız için bu güne kadar bir sorunla karşılaşmadık.

(STK) Sivil Toplum Kuruluşları ile ilk tanışmam, Diyarbakır da oldu. Ankara ‘ya geldiğim zaman Kadın Derneklerinde görev aldım. TÜSİAV (Türkiye Sanayi ve İş Adamları Vakfı) tanışmam “Eğitimin Çınarları” ile oldu.

TÜSİAV VE ASTOP (Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu) Başkanımız Sayın Veli SARITOPRAK’ ın ısrarı ile TÜSİAV a katıldım. İyi ki de olmuş .

ASTOP; Ankara da tüm Dernek Başkanlarının içerisinde yer aldığı güçlü bir platform. Derneklerin birlikte hazırladıkları projelerle iç içe olmanın gururunu yaşıyoruz.

TÜSİAV (Türk Sanayici Ve İş Adamları Vakfı) burada görevime devam ediyorum . TÜSİAV gibi bir Sivil Toplum Kuruluşunda yer almamda ki ana hedefleri arasında “Aynı ruhta ve aynı düşüncede olan zümre ile birlikte olmamdır” diyor.

Şu anda Ankara da Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Ankara Şubesinin 2. Başkanlığının yanı sıra kendime ait Bu Ülkeyi kalkındırmak ve eğitmek bizlerin ellerinde sloganı ile (emelusluatik_euasosyal) isimli sosyal platformum da vardır.

Emel Uslu ATİK olarak , bir Aile Vakfı kurmak üzereyim, bununla alakalı çalışmalarımda sona gelindi.
Emel Uslu ATİK’ e; “ Sizce Başarının Sırrı nedir” diye sorulduğunda ?
Yaptığım işe önce inanırım . İnanmak zorundayım. Hiçbir şey bizlere Altın tepsilerde sunulmuyor. Gönüllülük ve Bağlılık, sadakat bu üç öğe ile başarı geliyor. Üniversitelere gittiğimde, her zaman öğrencilerimize bu üç sloganı anlatırken ahde vefa örneklerinden de bahsederek onlara Aile bağlılıklarından ,saygı ve sadakatten örnekler sunuyorum .

Programın sonlarına yaklaşırken ;
Emel Uslu ATİK ,duygusal bir zekaya sahip bir insan, Tüm işimde çalışmalarımda hedefi belirleyip, inanmak ile sonuca gidiyorum . Bütün bunların en sonuncusu ve en önemlisi ise “ çok çalışmak” “çok çalışmak” ifadesi var. Gece gündüz insanlara faydalı olabilmek adına sistemli ve program dahilinde çok çalışıyorum . Kendim için olmamakla birlikte, tüm gayretlerimi, çalışmalarımı, bireyler için değil Toplum için yapıyorum dedi.

Programın sonlarına gelindiğinde, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nde 8 Mart ‘ın Kutlama Günü değil de Anma Günü olması gerektiğini söylerken .

8 Mart Dünya Kadınlar Gününün önemi noktasında
İş dünyasının ve Sivil Toplum Kuruluşların Platformları olarak, konuyla ilgili tüm paydaşlar olarak, Türkiye’de kadının ,insan haklarının geliştirilmesi yönündeki tüm çalışmalarına destek veriyoruz. Böylece, kadının toplumsal yaşam içindeki rolünü daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz. Tüm Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum , dedi.

Beyaz TV’nin, Zirve Yolunda Programının Canlı Yayın Konuğu olarak 7 Mart 2021, Pazar günü keyifli bir program gerçekleştirdik. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesiyle ilgili sohbetimizi aşağıdaki linkten tekrar izleyebilirsiniz… Beyaz Tv, Seda Demir ve tüm ekibe teşekkürlerimle.

https://youtu.be/5PyISOHsmms

Dünya

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, ”30 Kasım Dünya Şoförler Günü” nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Haber

on

Şoförlüğün, bir sanat, bir ihtiyaç, bir fedakârlık olduğunu ve özveri istediğini ifade eden Toruntay: “Dört teker üzerinde gecesini gündüzüne katıp ülke ekonomisinin kalkınmasında en büyük güç olan şoför kardeşlerimiz, ailesinin ve çocuklarının rızkı için pandemi sürecinde dahi gece gündüz demeden her türlü tehlikeyi göze alarak çalıştılar.” dedi.

Getirilen karantina ve sağlık taramaları uygulamaları gibi kısıtlamalar sebebiyle, uzun saatler hatta günler boyunca araçlarının içinden çıkmadan beklemek zorunda kalan şoförlerin çalışma hayatındaki zorluklarının altını çizen Toruntay şunları kaydetti :

“Emeklerine ve tecrübelerine ihtiyacımız olan şoförlerin bu mesleği sürdürebilmeleri ve şoförlüğün gençler arasında da tercih edilmesi için birçok paydaşın ortak hedef doğrultusunda hareket etmesi gerekmektedir. Çalışma şartları iyileştirilmeli, şoförlüğün düşük sosyal statü olduğu algısı değiştirilmeli, kurumlar tarafından şoförlük mesleğine özel eğitimler düzenlenmelidir. En önemlisi bizler, şoförlük mesleğinin sadece erkeklerin yapacağı bir iş olarak görülmesinden rahatsızız. Hayatımızın her alanında olduğu gibi kadınların, taşıma sektöründe de yer alması bizleri mutlu ediyor. Sayıları az olsa da örgütlü olduğumuz belediyelerde kadın otobüs şoförü emekçi kardeşlerimiz çalışıyor. Bizler Öz Taşıma İş Sendikası Ailesi olarak, kadınların da makinistliğe, tramvay sürücülüğüne, otobüs ya da taksi şoförlüğüne özendirilmesi gerektiğini savunuyor, bu sayede bu mesleklerin yeniden cazip hale geleceğine inanıyoruz.

Dünya her ne kadar dijitalleşme yolunda ilerlese de insan gücü ve insana duyulan ihtiyaç yadsınamaz bir gerçektir. Sürücüsüz araçlar, otonom kamyonlar neredeyse her platformda dile getirilse bile unutulmamalı ki dünya hala insanların avucunun içindedir. Bu yüzden insanların şekillendirdiği bir dünyada sürücüsüz araçlar tasarlanıyor olsa dahi insanın varlığını göz ardı etmemek gerekir.

Bu duygu ve düşüncelerle her türlü zor şartlar altında mesleğini ifa etmeye çalışan, hayatlarını yola adamış tüm emekçi kardeşlerimin bu özel gününü kutlar kazasız belasız bir yaşam sürmelerini temenni eder, araç ile helal kazanç peşinde koşan tüm şoför kardeşlerime işlerinde kolaylık dilerim.”

Okumaya devam edin

Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz’in cenaze törenine katıldı

Haber

on

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Galatasaray Kulübünün eski başkanlarından olan ve dün 71 yaşında vefat eden Mustafa Cengiz’in cenaze törenine katıldı.

İkindi vakti kılınan cenaze namazının ardından yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi “Mustafa Cengiz Beyefendinin cenaze namazını hep beraber icra ettik. Rabbim mekânını cennet eylesin. Her nefis ölümü tadacaktır. Hepimizin döneceği yer de malum, orası. Birkaç kelam ile ben müsaadenizle Mustafa Bey demeyeceğim, Mustafa Abi diyeceğim. Gerçekten bu camianın içerisinde, özellikle futbol camiası içerisinde yöneticilikte ‘Ben bir beyefendi tanıdım’ dersem, haksızlık yapmış olmam. Hakikaten bir beyefendiydi ve bir beyefendi olarak da görevini son ana kadar böyle icra etti. Rabbim inşallah gönül kırmayan, gönül kazanan, sürekli bu hâl üzere devam eden Mustafa Abimizi cennetiyle, cemaliyle de ödüllendirsin. Rabbim ailesine ve camiaya sabırlar lütfeylesin. Rabbim yar, yardımcısı olsun inşallah.”

Cenazede spor dünyasının yanı sıra siyaset ve iş dünyasından da çok sayıda isim Cengiz ailesini yalnız bırakmadı. Cengiz’in Galatasaray bayrağına sarılı tabutu, kılınan namazın ardından omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı.

Okumaya devam edin

Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkmenistan’da

Haber

on

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından resmî törenle karşılandı.

Oğuzhan Köşkü’ndeki törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov’un tören alanındaki yerlerini almalarının ardından iki ülke millî marşları dinlendi.

Tören kıtasını denetleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov, daha sonra heyetlerini birbirine takdim etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov, resmî karşılama töreninin ardından görüşmelere geçti. İki lider, görüşmelerin sonunda anlaşmaların imza törenine katıldı.

Törende; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da yer aldı.

Okumaya devam edin
Reklamlar
Dünya20 saat önce

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, ”30 Kasım Dünya Şoförler Günü” nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Dünya1 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz’in cenaze törenine katıldı

Gündem1 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 15. Liderler Zirvesi’ne katıldı

Gündem2 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkmenistan ile ticaret hacmimizi 5 milyar dolara çıkartmakta kararlıyız”

Dünya2 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkmenistan’da

Dünya5 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Halkımızı yüksek faize ezdirmeyeceğiz, faizde düşüş devam edecek

Dünya5 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Depremin ilk anından itibaren afetzede vatandaşlarımızın yanında olduk

Dünya6 gün önce

Abu Dabi Veliaht Prensi bin Zayed Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

Dünya6 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmenlerle bir araya geldi

Dünya1 hafta önce

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “Expo 2020 Dubai”de Türkiye pavilyonunun açılışını yaptı

Dünya1 hafta önce

Anadolu’nun BATIK SUALTI HAZİNELERİ CERMODERN’deydi.

Dünya1 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Ülkemizi büyütmek, güçlendirmek ve kalkındırmak için gece-gündüz mücadeleye devam ediyoruz”

Dünya1 hafta önce

88 PROJEYE 780 MİLYON AVRO DESTEK

Dünya2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Hükümet Başkanı Sanchez ile anlaşmaların ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Dünya2 hafta önce

Emine Erdoğan, İspanya Hükûmet Başkanı Pedro Sanchez‘in eşi Maria Begona Gomez Fernandez ile bir araya geldi

Dünya2 hafta önce

İspanya Hükûmet Başkanı Pedro Sanchez Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

Dünya2 hafta önce

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Hizmet Çıtamızı Her Geçen Gün Daha Yukarılara Taşıyacağız”

Dünya2 hafta önce

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Kadın Odaklı Spor Anlayışı Bizleri Mutlu Eden Boyutlara Ulaştı”

Dünya2 hafta önce

Dördüncü Uluslararası Türk- Rus Dünyası Akademik Araştırmalar Kongresi Ankara’da düzenlendi.

Dünya2 hafta önce

“19 yılda elde ettiğimiz her başarının gerisinde çok ciddi bir emek, gayret, sabır, strateji ve alın teri vardır”

Dünya2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale’de gençlerle bir araya geldi

Dünya2 hafta önce

Dev yatırımlar | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale’de toplu açılış töreninde konuştu

Dünya2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü son tabliye yerleştirme törenine katıldı

Dünya2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov ile bir araya geldi

Dünya2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ile görüştü

Dünya3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Konseyi’nin adını Türk Devletleri Teşkilatı olarak değiştiriyoruz”

Dünya3 hafta önce

Türk Konseyi Devlet Başkanları 8. Zirvesi başladı

Dünya3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov ile bir araya geldi

Tekne Firmaları Türkiye3 hafta önce

Yatlar Burada | Muğla Bodrum

Dünya3 hafta önce

Türk dünyası liderleri İstanbul’da! Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk Konseyi binasının açılışını yaptı

Dünya3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban ile ortak basın toplantısında konuştu

Dünya3 hafta önce

Macaristan Başbakanı Orban Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

Dünya3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 yıldır Cumhuriyet tarihinin en büyük ağaçlandırma seferberliğini yürütüyoruz

Dünya2 sene önce

İyi ki varsın Emel USLU ATİK ;

Dünya2 sene önce

Metin Aslım : İş ve Cemiyet Hayatının Sevilen Siması

Dünya2 sene önce

İyi ki varsın Demet PEKER;

Dünya1 sene önce

İyi ki varsın Nalan ÖZKAN

Dünya11 ay önce

Türkiye’nin Genç Patronları ; Ebru ÖZDEMİR

Dünya8 ay önce

İyi ki varsın Buse ALUÇ

Dünya2 sene önce

“TÜRKİYE İLE JAPONYA ARASINDAKİ DOSTLUK VE YAKIN İŞ BİRLİĞİ TAKDİRLE KARŞILANIYOR”

Dünya1 sene önce

ASTOP, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş’e “Üstün Hizmet ve Başarı Beratı” verdi.

Dünya1 sene önce

İyi ki varsın Açelya ELMAS

Dünya7 ay önce

İyi ki varsın Meliha KARAMAN

Dünya11 ay önce

İyi ki varsın Sibel GÖZÜYUKARI

Gündem2 sene önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu

Dünya9 ay önce

İyi ki varsın Ayşegül ABACI

Dünya2 sene önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan,“Ticarette korumacılığın artması, serbest ticaretin sekteye uğraması endişe vericidir”

Dünya2 sene önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan,“G-20 platformu, küresel meselelerin çözümünde daha etkin ve güçlü bir mecra olmalı”

Dünya10 ay önce

İyi ki varsın Burcu KARADAĞ

Dünya9 ay önce

Emel Uslu ATİK’le ZİRVE YOLUNDA

Dünya8 ay önce

İyi ki varsın Filiz AKKAŞ

Dünya11 ay önce

İyi ki varsın Filiz YILDIRIM

Dünya2 sene önce

“TÜRKİYE İLE JAPONYA ARASINDAKİ İŞ BİRLİĞİNİN DEĞERİ DAHA DA YÜKSELMİŞTİR”

Dünya2 sene önce

İyi ki varsın Beril ÇAVUŞOĞLU

Dünya2 sene önce

“TÜRKİYE VE JAPONYA’NIN DOSTLUĞU; KÖKLÜ, DERİN VE SAMİMİ”

Dünya1 sene önce

İyi ki varsın Gül ALCANSOY;

Dünya11 ay önce

Dev yatırımlar | Cumhurbaşkanı Erdoğan, ETİ Maden Lityum Üretim Tesisi Açılış Töreni’nde konuştu

Dünya1 sene önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahlat Selçuklu Mezarlığı’nı ziyaret etti

Tekne Firmaları Türkiye9 ay önce

İkinci El Tekne ve Yat Firmaları | İSTANBUL | Tekne Tüccarı

Dünya2 sene önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kyoto’da Ara Güler Fotoğraf Sergisi’ni açtı

Dünya9 ay önce

ULUSLARARASI GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON ZİRVESİ İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİ

Dünya1 sene önce

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu,: Sporun güzel yönüyle yarınlara yürümeye devam edeceğiz

Gündem12 ay önce

Gazete ve Dergi Sektöründe Lider Haber Yazılımı

Dünya2 sene önce

“Türkiye’nin haklarını sonuna kadar savunacağız”

Dünya1 sene önce

İyi ki varsın Ali Nihat GÖKYİĞİT

Kiralık Yelkenli2 sene önce

Setmarine yachts |Çeşme Kiralık Yelkenli

Reklamlar

GAZETE VE DERGİ SEKTÖRÜNDE LİDER HABER YAZILIMI | WEBX TÜRKİYE

Son Dakika Haber